Newsletter
Jeśli chcesz wiedzieć o zmianach i nowościach na stronie to
podaj swój e-mail

E-mail:
Imię:
Miejscowość:
Zgadzam się z Polityką Prywatności

Cytat dnia
Zapisz się na darmową prenumeratę biuletynu z cytatem dnia lub ciekawostką z zakresu medycyny i bezpieczęństwa.
E-mail:
Imię:
Miejscowość:
Zgadzam się z
Polityką PrywatnościArchiwum cytatów


na tej stronie zyskasz dostęp do 195 e-booków
Lektury, które warto przeczytać.

Książek i publikacji na temat bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy na rynku jest sporo.
Czym się kierować przy wyborze:

 1. Datą wydania. W roku 2005 weszły w życie zmiany dotyczące sposobów udzielania pierwszej pomocy jakie obowiązują w Polsce. Wszystkie starsze publikacje mogą zawierać aktualne informacje
 2. Warto zwrócić uwagę informacje zawarte w książce są zgodne z wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji lub Polską Radą Resuscytacji te dwie rady stanowią obowiązujące wytyczne.
 3. Zdrowym rozsądkiem.

Pierwsza pomoc i opieka domowa. Poradnik rodzinny
 Pierwsza pomoc i opieka domowa. Poradnik rodzinny  Autor: David Bass, Rod Baker
 • 174 strony,
 • oprawa miękka,
 • format 210x270
 • data wyd.: 2006
Poradnik ten to podręcznik dla każdego z nas, książka, która powinna stać na każdej półce w każdym domu. I choć życzymy sobie, żeby nie przytrafiały nam sie sytuacje opisane w poradniku, to powinniśmy być na nie jak najlepiej przygotowani. Pomoże nam w tym m.in. profilaktyka, której autorzy poświęcili oddzielny rozdział.
   SPRAWDŹ SOBIE CENĘ   
Pierwsza pomoc. Książka która ratuje życie
 Pierwsza pomoc i opieka domowa. Poradnik rodzinny  Autor: Janina Stępińska, Tomasz Szajewski
 • 117 strony,
 • oprawa miękka,
 • format 114x220
 • data wyd.: 2006
Pierwsza pomoc to zbiór schematów postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Zrozumiałe i jednoznaczne polecenia ujęte w punkty, ilustrowane rysunkami, i przejrzysty układ graficzny pozwalają na wykonanie zabiegów ratujących życie przez osoby nie posiadające kwalifikacji medycznych i specjalnego sprzętu. Udzielenie pierwszej pomocy nie zastąpi fachowej interwencji medycznej, ale pozwoli poszkodowanemu doczekać przybycia pogotowia ratunkowego.
   SPRAWDŹ SOBIE CENĘ   
Pierwsza pomoc
 Pierwsza pomoc  
 • 80 strony,
 • oprawa miękka,
 • format 105x155
 • data wyd.: 2006
Umiejętność ratowania życia może przydać się każdemu, bowiem o przeżyciu decydują zazwyczaj pierwsze minuty po wypadku. Aby w takiej sytuacji nie sparaliżował Cię strach, proponujemy tę praktyczna książkę, dzięki której zachowasz zimną krew, pokonasz lęk, a przede wszystkim pomożesz osobie poszkodowanej. Liczne zdjęcia ilustrujące każdą czynność pozwolą Ci precyzyjnie nauczyć się podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy.
   SPRAWDŹ SOBIE CENĘ   
Medycyna ratunkowa i katastrof. Podręcznik dla studentów uczelni medycznych
 Medycyna ratunkowa i katastrof. Podręcznik dla studentów uczelni medycznych  Autor: Andrzej Zawadzki
 • 458 strony,
 • oprawa miękka,
 • format 164x236
 • data wyd.: 2007
Jest to pierwszy polski podręcznik akademicki z dziedziny medycyny ratunkowej i katastrof. Autorzy uwzględniają w nim specyfikę warunków polskich, ale odwołują się również do doświadczeń innych państw, szczególnie amerykańskich. Podręcznik zawiera podstawy medycyny ratunkowej i medycyny katastrof wykładane na uczelniach medycznych. Czytelnicy znajdą w nim zarówno wiadomości teoretyczne, jak i wskazówki dotyczące czynności praktycznych z zakresu postępowania w sytuacjach wystąpienia nagłych wypadków lub zdarzeń masowych, podane na poziomie i w zakresie wymagań egzaminacyjnych.

Odbiorcy: studenci wszystkich kierunków uczelni medycznych, osoby już pracujące w służbach ratownictwa medycznego.
   SPRAWDŹ SOBIE CENĘ   
na tej stronie zyskasz dostęp do 195 e-booków
e-booki, ksiązki, poradniki - za darmo
Webmaster: Rafał Kościołowicz
Katalogowanie stron, Dodawanie stron do katalogów, Dodawarka pozycjonowanie http://www.linkiseo.pl/?p=3701   www.PierwszaPomoc.net.pl Naucz się udzielać pierwszej pomocy   Pierwsza pomoc i opieka domowa. Poradnik rodzinny http://lideria86433.oz.pl   Pierwsza pomoc. Książka która ratuje życie http://lideria87395.oz.pl   Pierwsza pomoc. http://lideria91284.oz.pl   Medycyna ratunkowa i katastrof. Podręcznik dla studentów uczelni medycznych http://lideria79746.oz.pl   Zwalcz stres http://stres.zlotemysli.pl/kosciolowicz.php   Bierz przykład z najlepszych... Efekt Motyla http://efekt.oz.pl   http://www.dekalog.oz.pl Kto jeszcze chce zaoszczędzić kilkaset złotych i uniknąć punktów karnych za wykroczenia drogowe?   Choroby cywilizacyjne http://choroby.oz.pl   Chłopiec czy dziewczynka... http://plec-dziecka.oz.pl    Dobre wypracowania http://wypracowanie.oz.pl    Dieta surowa, która jest... smaczna! http://dieta.oz.pl  
Mapa strony Kontakt